Pri tvorbe záhrady nikdy nešetrite časom na dôkladnú prípravu návrhu. Ako sa hovorí: "Dva krát meraj a raz strihaj!". Prípadné zmeny by vás mohli stáť veľa času, energie a aj peňazí. :)

Návrhy záhrad podľa individuálnych potrieb zákazníka

Navrhnem Vám zdravú záhradu, podľa princípov permakultúry tak, aby ste si ju hlavne užívali a to s minimom práce :)

Prvé stretnutie

Na prvom stretnutí sa prejdeme po pozemku, porozprávame sa o vašich predstavách a plánoch čo by ste v záhrade chceli robiť, ako oddychovať, ktoré rastliny sa vám páčia a ktoré vám chutia, aké zvieratá vám tu budú robiť spoločnosť. Potom si urobím podrobnejší prieskum aj s vašou pomocou, lebo vy si pozemok poznáte najlepšie a trávite tu veľa času  (kvalita pôdy, orientácia pozemku na svetové strany, odkiaľ fúka, kde stojí voda po dažďoch, kde je naopak pôda stále suchá...). Ak sú už na pozemku vysadené stromy alebo umiestnené stavby, prvky, rozhodneme sa ako sa im prispôsobiť.

Ďalšie stretnutia

Na nasledujúce stretnutie už prídem s prvými návrhmi a po konzultácii s vami ich budeme prispôsobovať až pokiaľ budete spokojní. V dizajne sa budeme zaoberať nielen tým, aké stromy kde vysadíme, ale aj ako zadržať a využiť dažďovú vodu na pozemku, ako založiť zeleninovú záhradu alebo bylinkový záhon s minimálnou údržbou, ako využiť miesta na pozemku, kde je teplejšie a menej fúka, ako mať po ruke práve to, čo denne potrebujeme....

Odovzdanie návrhu

Návrh 2D vám odovzdám v mierke 1:100 alebo pri veľkých pozemkoch 1:200, aby ste mali jednoduchú prácu pri vysádzaní stromov a umiestňovaní prvkov do záhrady. Podľa záujmu viem návrh aj farebne vykresliť. Pripravím aj odporúčania pri výsadbe, zakladaní záhonov a kompostoviska, aké prírodné prostriedky použiť pri škodcoch, kde kúpiť kvalitné rastliny a stromčeky... 
Spolupracujem aj so stavebnou projektantkou Ing. Jankou Lešundákovou (www.unikatum.sk) Unikátne na tejto spolupráci je to, že projekt vášho bývania (dom aj záhrada) tvoríme už od začiatku spolu vy a ja s Jankou. Takto vieme ideálne prepojiť život v dome a záhrade. Projekt bude vtedy vytvorený aj v 3D programe.

Cena za návrh  od 300 eur

Cena závisí od veľkosti pozemku, od počtu stretnutí, obhliadok a vzdialenosti od Kežmarku.

Poradenstvo

Ak už máte záhradu a potrebujete sa len poradiť, rada vám pomôžem. Najčastejšie sa na mňa ľudia obracajú s prosbou o pomoc s vyvýšenými záhonmi, ako správne vysadiť sad, starostlivosť o ovocné stromy, aké trvalky by sa hodili na jednotlivé stanovištia, výsevný plán zeleniny... Ak by ste potrebovali pomoc pri realizácii, poradím skúsených pomocníkov. Zavolajte alebo napíšte cez kontaktný formulár.